AK Parti’den, Refah’taki katliam saldırısı sonrası İsrail açıklaması: Lanetliyoruz!

İsrail, Refah’ta yerinden edilmiş binlerce Filistinli’nin sığındığı çadır kente katliam saldırısı düzenledi. En az 40 Filistinli’nin şehit olduğu saldırı sonrası AK Parti’den açıklama geldi.

‘İSRAİL’İN MASUM SİVİLLERİ DİRİ DİRİ ATEŞE VEREREK KATLETMESİNİ LANETLİYORUZ’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, resmi X hesabından yaptığı paylaşımda İsrail’in masum sivilleri diri diri ateşe vererek katletmesini lanetlediğini söyledi.

Çelik paylaşımında, “İsrail savaş uçaklarının Gazze’de yerlerinden edilmiş Filistinlilerin yaşadıkları çadırları bombalayarak ve masum sivilleri diri diri ateşe vererek katletmesini lanetliyoruz. Bu soykırım eylemleri mahkemelerde gereken cezayı alacaktır. Uluslararası toplumun bu soykırım eylemlerine son vermesini engelleyenler bu suça ortaktırlar.” dedi.

CEVDET YILMAZ: TARİHİN KARA SAYFALARINA GEÇECEKTİR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise sosyal medya hesabından İsrail’i kınadığı paylaşımında, “İsrail’in Refah’ta sivil halka yönelik hunhar katliamlarını şiddetle kınıyoruz. Bu vahşete sessiz kalanlar işlenen suçlara ortak olarak tarihin kara sayfalarına geçecektir. İnsanlıktan en küçük nasibi olan herkesi hukuktan ve haktan yana olmaya ve bu barbarlığı acilen durdurmaya davet ediyoruz. Tüm imkanlarımızla mazlum Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir